Image

1. Dlaczego warto do nas dołączyć?

Łowiectwo to wielko pasja, odwaga i umiejętność przezwyciężania samego siebie. Dlaczego to takie ważne? Bo bez wielkiej pasji nie ma mowy o byciu dobrym myśliwym. Łowiectwo to nie tylko polowanie, to przede wszystkim prowadzenie gospodarki łowieckiej, troska o bioróżnorodność, zachowanie gatunków dla przyszłych pokoleń, codzienna praca w łowisku.

divider

To mroźne noce spędzone na ambonie, przemoknięte ubranie, bezszelestne przedzieranie się przez leśną gęstwinę, godziny spędzone w ciszy i bezruchu, czekając na zwierzynę. To także reintrodukcja gatunków, których populacja w łowiskach spada, ochrona zwierzyny przez kłusownikami, korowanie żerdzi na ambonę, z której przyjdzie nam polować, uprawa poletek i pasów zaporowych. A więc to nie tylko prawa, ale przede wszystkim obowiązki. To odpowiedzialność, zaangażowanie w słusznej sprawie i ambicja, by stale rozwijać swe umiejętności i poszerzać wiedzę.


Być może temat łowiectwa nie jest Ci obcy. Może myśliwym jest twój ojciec, brat, dziadek. Wówczas jest wielce prawdopodobne, że doskonale rozumiesz, czym jest łowiectwo. Jeśli nie miałeś/aś takich możliwości, popytaj kolegów, znajomych może poznają Cię z myśliwymi, którzy wprowadzą Cię w łowiectwo. A gdy jesteś już pewien/pewna, że chcesz zostać myśliwym – rozpoczynasz staż.

Pasja

Pasja

Bez wielkiej pasji nie ma mowy o byciu dobrym myśliwym!