Image

Cudzoziemcy, a polowanie w Polsce

Obywatele UE, którzy w swoim kraju posiadają uprawnienia do wykonywania polowania, chcąc polować w Polsce, muszą złożyć egzamin uzupełniający w języku polskim przed komisją z obowiązujących w Rzeczypospolitej Polskiej przepisów dotyczących zasad i warunków wykonywania polowania, a także listy gatunków zwierząt łownych oraz okresów polowań na te zwierzęta, a w przypadku uprawnień selekcjonerskich także zasad selekcji populacyjnej i osobniczej zwierzyny płowej. Uprawnienia takie wygasają po upływie 5 lat jeśli zainteresowany nie złoży deklaracji wstąpienia do PZŁ.

Cudzoziemcy spoza UE, posiadający w swoim kraju uprawnienia do wykonywania polowania, chcąc polować w Polsce zdają pełen egzamin w języku polskim i podpisują deklarację członkowską do PZŁ.

W przypadku cudzoziemców nie posiadających w swoim kraju uprawnień do wykonywania polowania obowiązują takie same procedury jak w przypadku obywatela RP ( z odbyciem stażu włącznie). Adresy i numery telefonów do zarządów okręgowych PZŁ znajdują się na stronie www.pzlow.pl w zakładce Zarządy Okręgowe PZŁ.

divider