Image
Akcja „Noga z gazu. Zwierzęta nie znają znaków drogowych”

Akcja „Noga z gazu. Zwierzęta nie znają znaków drogowych”

48 48 people viewed this event.

7 grudnia w Centrum Konferencyjnym Muzeum II Wojny Światowej odbyła się XVIII Międzynarodowa Konferencja pn. „Współczesne Oblicza Bezpieczeństwa BRD – Ratownictwo – Pierwsza pomoc”. Polski Związek Łowiecki został zaroszony na to wydarzenie ze względu na prowadzoną z sukcesem od 2022 r. akcję „Noga z gazu. Zwierzęta nie znają znaków drogowych”. Organizatorem konferencji było Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Fundacja Edukacja Zdrowie Bezpieczeństwo oraz Pomorska Policja.

Konferencja ma rangę międzynarodową, a od 2010 roku na stałe wpisała się w kalendarz działań związanych z tą tematyką w Polsce i w Europie. Podczas wydarzenia poruszone zostały zagadnienia dotyczące m.in.:

wpływu ruchu drogowego na ekologię,
edukacji, prewencji i nowych technologi w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego,
pierwszej pomocy,
ratownictwa medycznego,
Tematyka konferencji miała na celu zwrócenie uwagi na potrzebę prowadzenia działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, wdrażania odpowiednich procedur dotyczących ratownictwa, pierwszej pomocy i bezpieczeństwa transportu z wykorzystaniem doświadczeń państw Unii Europejskiej.

Warto podkreślić, że akcja „Noga z gazu. Zwierzęta nie znają znaków drogowych” przyczyniła się do uzyskania przez Polskę nagrody Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (ETSC) Road Safety Performance Index (PIN) Award. Tą nagrodą doceniony został niemal 50 proc. spadek liczby ofiar śmiertelnych w naszym kraju w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Dziękujemy wszystkim myśliwym i zarządom okręgowym, które włączają się w tą akcję #Noga z gazu i przyczyniają do poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach!

 

Data i godzina

2023-12-07
 

Lokalizacja

Wydarzenie online