Image
Podsumowanie akcji „100 tysięcy drzew” na 100-lecie PZŁ

Podsumowanie akcji „100 tysięcy drzew” na 100-lecie PZŁ

363 363 people viewed this event.

Obchodom jubileuszu 100-lecia zjednoczonego łowiectwa w Polsce towarzyszyła akcja pod hasłem – 100 tysięcy drzew na 100-lecie PZŁ.

 


Materiał sadzeniowy pochodzący ze szkółek leśnych i ogrodowych zakupiony został z środków własnych myśliwych. W akcji sadzenia drzew brali udział nie tylko myśliwi, ale także całe rodziny z dziećmi i zaproszeni do wydarzenia goście.

 

Akcją 100-drzew na 100 lecie PZŁ objęto obszar całego kraju. Wykorzystano do niej drzewka takich gatunków jak śliwa ałycza, tarnina, dzika jabłoń i grusza, jawor, lipa oraz inne gatunki, w tym owocowe.

 

Celem akcji jest zwiększenie i poprawa bioróżnorodności, dzięki której nasze środowisko będzie zdrowsze. Cały wachlarz posadzonych gatunków i odmian drzew owocowych będzie służył nie tylko zwierzętom łownym, ale także innym kręgowcom i oczywiście owadom, ale przecież to nie jedyne gatunki korzystające z nowo powstających możliwości zróżnicowania biologicznego.

 

Myśliwi w swoich łowiskach sadzili drzewa poza akcją i będą sadzić je nadal, już jej po zakończeniu. Trudno na chwile obecną stwierdzić, ile myśliwi drzew posadzili w ciągu istnienia zrzeszenia, ale z pewnością będą to ilości ogromne. Jubileuszowy rok 2023 zaznaczył się jednak czynem wyjątkowym i na zawsze zapisał się w historii polskiego łowiectwa.

 

Data i godzina

2024-01-15
 

Lokalizacja

 
Obejrzyj wideo